Tartu Maheaed

Annelinna vahetus naabruses, Hiinalinna ja Raadi niitude piirialal asub MTÜ Tartu Maheaed peenramaa. Eesmärk on pakkuda linnaelanikele, kellel oma aeda pole, võimalust kasvatada endale värsket toidukraami või muud meeldivat. Kasvatamisel ja peenramaa kasutamisel tuleb lähtuda maheaianduse põhimõtetest.

Maheaed sündis  14. mail 2011. aastal ja siis hariti kasutusse antud 0,9 hektarist maast üles 0,6 hektarit. Alguses oli aiaga liitnuid 22, suve lõpuks aga juba 45. Muuhulgas pandi kasvama kartul, naeris, põlduba, aeduba, kõrvits, suvikõrvits, porgand, jääsalat, rukola, saialill, petersell, piparmünt, murulauk, basiilik, nuikapsas, brokkol, aster, peiulill, redis, lillkapsas, porru, till, koriander, mustrõigas jne.

Nüüdseks on MTÜ Tartu Maheaed kastuses juba kolm maalappi – 2 Lehe tänava lõpus ja üks täiesti Annelinnas, Mõisavahe tänava ääres tühermaal. Viimasega neist sai alles hiljuti, selle aasta septembris tutvuta.  Seega on Annelinna tagumise otsa rahval avanenud suurepärane võimalus, et pugeda nelja seina vahelt välja ja õues kasulikult aega veeta.

Kes tahab Tartu Maheaia tegemistes kaasa lüüa või rohkem infot saada võib külastada nende kodulehte http://tootsipeenar.wordpress.com/ või Facebook’i lehte https://www.facebook.com/tartumaheaed

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Annelinna elanikele Annelinna elanikelt

%d bloggers like this: