Tartu Maheaed

Annelinna vahetus naabruses, Hiinalinna ja Raadi niitude piirialal asub MTÜ Tartu Maheaed peenramaa. Eesmärk on pakkuda linnaelanikele, kellel oma aeda pole, võimalust kasvatada endale värsket toidukraami või muud meeldivat. Kasvatamisel ja peenramaa kasutamisel tuleb lähtuda maheaianduse põhimõtetest.

Maheaed sündis  14. mail 2011. aastal ja siis hariti kasutusse antud 0,9 hektarist maast üles 0,6 hektarit. Alguses oli aiaga liitnuid 22, suve lõpuks aga juba 45. Muuhulgas pandi kasvama kartul, naeris, põlduba, aeduba, kõrvits, suvikõrvits, porgand, jääsalat, rukola, saialill, petersell, piparmünt, murulauk, basiilik, nuikapsas, brokkol, aster, peiulill, redis, lillkapsas, porru, till, koriander, mustrõigas jne.

Nüüdseks on MTÜ Tartu Maheaed kastuses juba kolm maalappi – 2 Lehe tänava lõpus ja üks täiesti Annelinnas, Mõisavahe tänava ääres tühermaal. Viimasega neist sai alles hiljuti, selle aasta septembris tutvuta.  Seega on Annelinna tagumise otsa rahval avanenud suurepärane võimalus, et pugeda nelja seina vahelt välja ja õues kasulikult aega veeta.

Kes tahab Tartu Maheaia tegemistes kaasa lüüa või rohkem infot saada võib külastada nende kodulehte http://tootsipeenar.wordpress.com/ või Facebook’i lehte https://www.facebook.com/tartumaheaed

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Annelinna elanikele Annelinna elanikelt

%d bloggers like this: