TAB Väike-Õismäe visioonivõistlus

2013. aasta Tallina Arhitektuuribiennaalil oli teemaks sotsialismipärandi taaskasutamine ning üheks peamiseks ettevõtmiseks Väike-Õismäe korrusmajade piirkonna visioonivõistlus. 

Võistlus tutvustas end järgnevalt:

Mida teha ideaalse ideega? Kas rünnata totaalsust totaalsusega? Kas geomeetrilises korrapäras on hea elada? Mida olemasolevast taaskasutada tänase elu ja tuleviku-utoopiate tarbeks?

Eesti Arhitektuurikeskuse ja Tallinna linna koostöös  korraldatud TAB 2013 rahvusvaheline visioonivõistlus kutsus arhitekte, maastikuarhitekte, urbaniste ja nende erialade üliõpilasi pakkuma välja ideid ja meetodeid, mille abil mitmekesistada Väike-Õismäe linnaruumi ja luua nauditavat elukeskkonda.

Väike-Õismäe on üks kolmest suuremast Tallinna nõukogudeaegsest paneelelamute piirkonnast, mis eristub teistest sarnastest aladest oma ringlinna ideest lähtuva kontsentrilise planeeringu poolest. Asum paikneb sõõrjalt ühe tervikliku lahendusena ümber keskel asuva tiigi. Ühelt poolt pakub 1980ndatel valmimisjärgselt riikliku preemiaga tunnustatud Väike-Õismäe selget alusstruktuuri edasisteks arenguteks. Teiselt poolt on see ringil põhinev planeering ka piiranguks, mis tekitab illusiooni toimivast tervikust, kuid kus sarnaselt teistele modernistlikele elamualadele keskkond ja tänapäevane elu alles otsivad ühist keelt.

VÕIDUTÖÖGA SAAB TUTVUDA SIIN: http://assembledground.wix.com/assembled-ground

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Annelinna elanikele Annelinna elanikelt

%d bloggers like this: