loeng avalikust ruumist ja annelinnast

Foto: Tajuruum

10.aprillil algusega 16.00 räägib Kaja Pae avalikust ruumist ja vabaplaneeringust Viljandis Kondase Keskuses. Jutuks tulevad ka tegevused, mis on viimase pooleteise aasta jooksul Annelinnale pühendatud ja mille eesmärgiks on olnud nii elukeskkonna parandamine kui selgitamine, millised on elanike osalemise ja kaasamise võimalused. NB! Algus nihkus kella viielt neljale!

Avalik ruum – kohtumispaik ja avaliku diskussiooni ruum on midagi, mis Euroopa kultuuriruumis on olnud linna mõistest lahutamatu. 1960ndatel kirjutas Habermas avalikkuse struktuurimuutusest, viidates sellele, et ühiskondlik diskussioon on kolinud füüsilisest avalikust ruumist ametkondadesse ja muutunud eksperdi keskseks. Umbes samal ajal hakkas vastukaaluks inimmõõtmelisest avalikust ruumist rääkima taani arhitekt Jan Gehl. Tema eesmärk oli meelitada inimesed tagasi linnaruumi ja muuta autokeskne linnaplaneerimine inimkeskseks. Mis on aga inimeste tagasi tänavatele meelitamise eesmärk, milliseid sidemeid ja võimalusi see loob, millal on see põhjendatud?

Vabaplaneeringu avalik ruum on iseäranis lahtine mõiste. Uurime Annelinna näitel, milliseid mõtteid on välja pakutud Annelinna majadevahelise ruumi parendamiseks ja millised võiksid seejuures olla erinevate linna loovate osapoolte rollid.

PS Viljandi Männimäe ja Paalalinn olid vahetult järgmised suuremad planeeringud, mis Malle Meelaku ja Mart Pordi käe all pärast Annelinna planeeringut valmisid!

Üritust korraldab Kondase Keskus, loengule järgnevat vestlust juhib Gregor Taul. Facebooki sündmus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s