4. novembril on Annelinna visioonikonkursi tähtaeg!

Täna (4. novembril) lõpeb üks vaheetapp pikas protsessis, mille eesmärk on võtta Annelinna elukeskkond luubi alla ning teha seda võimalikult avatud ja laial platvormil. Tõttöelda me alles õpime Annelinnast rääkima, võimalikult laia platvormi ja kõigi kaasnevate tegevuste eesmärk on õppida rääkima täpsemini ja mitmekihilisemalt ning luua  parema ja laiema mõistmise abil võimalus visioonidest tegudeni jõudmiseks. Täname kõiki osalejaid.

10. novembrist alates on võimalik kõigi visioonikonkursi töödega tutvuda käesoleval Annelinna veebilehel, samuti avaldada oma mõtteid võistlustööde kohta.

24. novembril avalikustab žürii võitnud tööde märgusõnad (välja valitakse kolm tööd).

1.-11. detsembril eksponeeritakse visioonikonkursi saadusi Y-galeriis (Jakobi 1, Ülikooli kirik, 2. korrus). Näituse “A(nne)linnad” avamine toimub 1. detsembril kell 18.00 koos võitjate nimelise väljakuulutamise ja vestlusringiga. Lisaks visioonikonkursi töödele saab näha A-linna protsessi käigus sündinud teoseid ning on võimalik vaadata videoloengut Annelinna ruumist, kaasajast ja minevikust.

Näitusele järgnevad detsembris ja jaanuaris töötoad võitjate ja linnavalitsuse koostöös, kus võetakse arvesse ka elanikelt laekunud arvamusi ja mõtteid võitnud visioonidega edasitöötamisel.

Näituse pealkirjas sisalduvat “Alinnad” võib mõista kui sõna, mis tähistab liikumist mittelinna ja parimat sorti linna jõuväljas. Algselt idee “rohkem õhku, valgust ja selgust” alusel planeerituna utoopiline a-kategooria linn, seejärel nõukogude võimu sümbolina stigmatiseeritud ebalinn (mis pole isegi mitte perimetraalne!) ja nüüd püüame uuesti uurida “parimat sorti linnaks” olemise potentsiaali – kas vabaplaneeringus on eos seni selgelt avaldumata ja tabamata vabaplaneeringule omaseid potentsiaale?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s